UWAGA:

Imprezy odbędą się w przypadku złagodzenia obowiązujących przepisów związanych z sytuacją epidemiologiczną. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmiany terminu lub rezygnacji z imprezy. Szczegóły imprez na bieżąco będą dodawane i aktualizowane

A A A

Jarosławskie Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych i Pilotów Wycieczek

oraz 

Miejskie Koło PTTK w Jarosławiu przy Oddziale PTTK Rzeszów

zapraszają na wyjazd

 Stara Wieś – Stępina - Trzcinica

07.08.2022 r (niedziela)

Wyjazd z parkingu przed Halą Sportową MOSIR, ul. Sikorskiego o godz. 6.30

Wyjazd do Starej Wsi, gdzie weźmiemy udział w Mszy Św. (dla chętnych) o godz. 9.00 w kościele oo. Jezuitów w Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Następnie zwiedzanie bazyliki WNMP oraz Ogrodu Biblijnego. Jest to ogród wykonany z rozmachem, a przez to nietuzinkowy. Wchodzi się do niego przez Bramę Dziesięciu Przykazań - monumentalne, kamienne tablice, wysokie na prawie 4 metry i ważące aż 7 ton. Na terenie o powierzchni ponad jednego hektara można podziwiać kilka tysięcy roślin, prezentowane są tam też sceny biblijne i miejsca w Ziemi Świętej. Wszystko "oprawione" wodą i światłem. Następnie przejedziemy do Stępiny – Cieszyny, gdzie będziemy mogli zobaczyć Schron kolejowy. Powstał w nieco inny sposób, nie jest on wydrążony w górze, jest to bowiem tunel naziemny. Jedna z ważniejszych atrakcji militarnych kraju, największy w świecie naziemny schron kolejowy, odwiedzany przez Hitlera w 1941 r., o czym wiedzą wszyscy, powstał dzięki walorom krośnieńskiego lotniska, o czym mówi się mało. Ok. 13.00 przerwa na obiad we własnym zakresie (proponowany w restauracji „U Schabińskiej” w Jaśle.) Następnie udamy się na zwiedzanie Skansenu Karpacka Troja tj. kompleksu muzealnego położonego w Trzcinicy k. Jasła stanowiącego oddział Muzeum Podkarpackiego w Krośnie. Skansen Karpacka Troja powstał w miejscu odkrycia jednego
 z najstarszych grodzisk w Polsce zwanego Wałami Królewskimi, którego początki sięgają wczesnej epoki brązu. Dokonano na nim odkryć archeologicznych datowanych na początki epoki brązu i wczesne średniowiecze.

Koszt wyjazdu:

130,00 zł – przewodnicy, członkowie PTTK i JSPTiPW z opłaconymi składkami

140,00 zł – kandydaci na członków

Cena obejmuje: transport, ubezpieczenie, opiekę pilota, miejscowego przewodnika, parkingi, bilety wstępu

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany trasy oraz nie ponosi odpowiedzialność za utrudnienia i zmiany wynikłe w trakcie imprezy z przyczyn od niego niezależnych. Zgłoszenia przyjmujemy pod numerem tel. 791 505 500 do dnia 02.08.2022 r.
Wpłaty
należy dokonać przelewem na konto Stowarzyszenia BS/O Jarosław nr konta
26 9096 0004 2001 0022 8925 0001 z dopiskiem Trzcinica. Warunkiem uczestnictwa jest wpłata wpisowego do dnia 02.08.2022. Wyjazd odbędzie się przy minimum 15 uczestnikach.

Serdecznie zapraszamy