Galeria

Niedzielne wędrówki z przewodnikiem - 02.08.2015r Szlak Chasydzki


W pierwszą niedzielę sierpnia przewodnicy jarosławscy zrzeszeni w JSPTiPW, rozpoczęli nową edycję „Niedzielnych wędrówek po Jarosławiu z przewodnikiem”. Program zwiedzania jak i kolejność jest identyczna jak w m-c lipcu. Na początek Szlak Chasydzki, który i tym razem wzbudził duże zainteresowanie. Na Rynek przybyli nie tylko mieszkańcy Jarosławia, którzy chcą poznać historię swojego miasta, ale również turyści z różnych regionów Polski.

W zwiedzaniu Szlaku Chasydzkiego, 2 sierpnia wzięło udział około dwustu osób. Tak duże zainteresowanie przerosło oczekiwania samych organizatorów, nie spodziewaliśmy się takiego odzewu. Ze względu na dużą frekwencję zwiedzający zostali podzieleni na dwie grupy.

Jedną grupę oprowadzała Michalina Drozd, która również i tym razem zachwycała swoim strojem, wcielając się w rolę kobiety żydowskiej, która powraca z wesela.

Natomiast drugą grupę - Jerzy Czechowicz, autor książki „Zarys historii Żydów w Jarosławiu i okolicy. Holokaust, czasy powojenne”. Bardzo dziękujemy za tak duże zainteresowanie i zapraszamy 9 sierpnia, tym razem przewodnicy poprowadzą Szlakiem Kultury Wschodniej.

Zdjęcia w wykonaniu Jarosławskiej Agencji Fotograficznej: https://goo.gl/photos/8ZMs7o1ELtSELkQD6