Galeria

Niedzielne wędrówki z przewodnikiem - 05.07.2015r Szlak Chasydzki


Po raz kolejny jarosławscy przewodnicy zrzeszeni w JSPTiPW włączyli się w akcję „Lato w mieście 2015”. Proponując Niedzielne wędrówki z Przewodnikiem po Jarosławiu.

 

Pierwsze w sezonie zwiedzanie miasta rozpoczęto Szlakiem Chasydzkim. Osobami prowadzącymi byli przewodnicy - Jerzy Czechowicz autor książki „Zarys historii Żydów w Jarosławiu i okolicy” oraz  Michalina Drozd, która przyodziała strój żydowskiej kobiety, a tym samym  wcieliła się w rolę żydówki. Wzbudziło to aplauz u zwiedzających, ponieważ wejście było w iście oskarowym stylu. Zwiedzający zapoznali się z historią, kulturą i zwyczajami oraz poznali przeznaczenie poszczególnych budynków i ich znaczenie w kulturze żydowskiej.

Szlak pierwotnie zaplanowany był na około 3 - 4 godz. Zwiedzania. Jednak ze względu na  panujący upał został skrócony do ok dwóch i pół godz. Mimo tropikalnego upału miłośników pieszych wędrówek po Jarosławiu nie zabrakło. W wędrówce Szlakiem Chasydzkim wzięło udział 70 osób nie tylko z Jarosławia,  ale również innych rejonów kraju, a także z zagranicy.

I tak trzymać. :)

Za tydzień podążymy Szlakiem Kultury Wschodniej, czy będzie też tak wesoło? Zobaczymy.

 Niedzielne wędrówki zorganizowano w ramach współpracy z Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu.

 

Foto wykonała Magdalena Rożek: https://goo.gl/photos/afRDamxW3u8nbxu29