Aktualności

PTTK - Miasta Zakarpacia Mukaczewo i Użgorod 4-6.10.2019

Koło Miejskie PTTK nr 15 w Jarosławiu

przy O/PTTK Rzeszów

oraz

Jarosławskie Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych i Pilotów Wycieczek

zapraszają na wycieczkę

„Miasta Zakarpacia

Mukaczewo i Użgorod”

w dniu 4-6.10.2019 r.

PRZnalezione obrazy dla zapytania bieczOGRAM:

Dzień 1.

Wyjazd z parkingu przed Halą Sportową MOSiR o godz. 1600 (zbiórka o godz. 1550). Przejazd na Ukrainę przez przejście graniczne w Krościenku. Zakwaterowanie w miejscowości Rozłucz, bankiet z regionalnymi potrawami i muzyką na żywo, nocleg.

Dzień 2.

Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie. Przejazd do Użgorodu – stolicy Zakarpacia i historycznej stolicy Rusi Zakarpackiej, spacer po mieście zabytkową ulicą Korzo do katedry greko-katolickiej, zwiedzanie dawnego grodu położonego malowniczo nad rzeką Uż, skansenu architektury ludowej Zakarpacia oraz  marmurowego dworca kolejowego. Degustacja wina w lokalnej winnicy, obiadokolacja w klimatycznej karczmie-muzeum „Deca u Notarja”. Czas wolny, nocleg.

Dzień 3.

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd w kierunku Berehove i Kasino, czas wolny (ok. 3 godz.) na korzystanie z  basenów termalnych leczących dolegliwości układu krążenia, oddechowego, sercowo-naczyniowego oraz chorób skóry. Zwiedzanie Mukaczewa – miasto z widocznymi elementami kultury węgierskiej, rumuńskiej, słowackiej, rusińskiej, gdzie obejrzymy górujący nad miastem zamek Palanka, następnie plac główny z oryginalnym i malowniczym Ratuszem i wybrane zabytki sakralne. Czas wolny na zakupy, przejazd do Polski. Przyjazd do Jarosławia w godzinach wieczorno-nocnych.

 

KOSZT WYCIECZKI:

400 zł - przewodnicy, piloci wycieczek, członkowie PTTK i JSPTiPW z opłaconymi składkami członkowskimi

420 zł - pozostali uczestnicy


UWAGA:

Cena obejmuje: przejazd, opiekę pilota- przewodnika, nocleg i wyżywienie. Bilety wstępów, degustacja we własnym zakresie (ok 800 UAH). Uczestnicy muszą posiadać ważny paszport (min. 3 miesiące przed upływem terminu ważności). 

Zgłoszeń należy dokonywać telefonicznie do dnia  30.09.2019 r. pod nr tel.: 501-542-299. Wpłaty przyjmowane będą w sklepie sportowym Pilatus, ul. Poniatowskiego 45 Jarosław od godz. 9-17 oraz w siedzibie JSPTiPW oraz PTTK w Rynku 6 wtorek – czwartek od godz. 12-17, piątek od godz. 9-15. Warunkiem uczestnictwa będzie uprzednia wpłata za wycieczkę. Liczba miejsc ograniczona.