Aktualności

JSPTiPW - Szlakiem trzech kultur, od Chełma do Janowa Podlaskiego (10-11.08.2018)

Jarosławskie Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych i Pilotów Wycieczek

oraz

Miejskie Koło PTTK nr 15 w Jarosławiu, Oddział Rzeszów

 

Szlakiem Trzech Kultur

od Chełma do Janowa Podlaskiego

w dniach 10-11 sierpnia 2018 r.

Trasa wiedzie wzdłuż rzeki Bug, stanowiącej na tym odcinku granicę między Polską a Białorusią. Przez wieki koegzystowały tu różne kultury i wyznawcy wielu religii: prawosławni, grekokatolicy, rzymskokatolicy, muzułmanie, Żydzi

I dzień 10 sierpnia sobota

4:45 - zbiórka uczestników przed Halą Sportową MOSiR w Jarosławiu, ul. Sikorskiego

5:00 - przejazd do Chełma, zwiedzanie kredowych podziemi, spacer po rynku, zwiedzanie jednego z najstarszych sanktuariów maryjnych w Polsce ze słynącym łaskami obrazem Matki Bożej Chełmskiej. Przejazd do Okuninki nad Jezioro Białe leżące na Pojezierzu Łęczyńsko - Włodawskim, następnie do Włodawy - miasta z ciekawymi zabytkami, m.in.: cerkiew prawosławna w stylu bizantyjsko – rosyjskim, włodawski „Czworobok” – unikatowy, jedyny tego rodzaju obiekt w Polsce oraz jedną z najlepiej zachowanych synagog w Polsce, w której mieści się Muzeum Pojezierza Łęczyńsko - Włodawskiego. Przejazd do Monastyru św. Onufrego – stauropigialnego, męskiego klasztoru prawosławnego w Jabłecznej oraz do Kodnia – miejsca pochodzenia Sapiehów krasiczyńskich z pięknym Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej Królowej Podlasia z zespołem zamkowym, przebudowanym na potrzeby Kalwarii Kodeńskiej.

17:00 Zakwaterowanie i obiadokolacja w Ośrodku Wypoczynkowym Dolina Bugu w Kodniu.

II dzień 11 sierpnia niedziela

Śniadanie i wykwaterowanie, ok. godz. 9:30 wyjazd do Kostomłotów - zwiedzanie jedynej, neounickiej świątyni obrządku bizantyjsko – słowiańskiego na świecie, przejazd przez Lebiedziew – dawna Twierdza Brzeska, a następnie do Terespola do płaczącej wonnymi łzami ikony Matki Bożej Skoroposłusznicy (szybko spełniającej prośby). Przejazd do Janowa Podlaskiego - zwiedzanie stadniny konia arabskiego oraz zabytków Janowa: rynek z najstarszym dystrybutorem w Polsce, pałac biskupów, grotę Naruszewicza.

Obiad - dania regionalne - w Janowie Podlaskim. Powrót do Jarosławia ok. godz. 22:00

 

Cena wyjazdu: 290 zł członkowie JSPTiPW i PTTK (z opłaconymi składkami),

                         310 zł pozostali uczestnicy.

Cena zawiera: przejazd autokarem, parkingi, ubezpieczenie, nocleg z wyżywieniem, opiekę pilota, usługi przewodnika regionalnego, bilety wstępu, obiad w drodze powrotnej

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany trasy oraz nie ponosi odpowiedzialności za utrudnienia i zmiany wynikłe w trakcie imprezy z przyczyn od niego niezależnych. Zapisy na wyjazd pod nr tel. 791 505 500. Wpłaty przyjmowane będą w siedzibie Jarosławskiego Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych i Pilotów Wycieczek, Rynek 6 w Jarosławiu, III piętro wtorek – czwartek w godz. 12.00 – 17.00, piątek w godz. 9.00 – 15.30 lub przelewem na konto Stowarzyszenia BS/O Jarosław nr konta 26 9096 0004 2001 0022 8925 0001 z dopiskiem SZLAK TRZECH KULTUR. Warunkiem uczestnictwa jest wpłata I raty w wys. 50 % ceny wyjazdu do 11.06.2018r. Pozostał kwota powinna być wpłacona najpóźniej na tydzień przed datą wyjazdu. Wycieczka odbędzie się przy minimum 40 uczestnikach.