Aktualności

Noc zwiedzania Rynku

plakatStowarzyszenie „Muzyka Dawna”, Jarosławskie Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych i Pilotów Wycieczek oraz Stowarzyszenie "Kulturatorium” zapraszają do poznania uroków Jarosławia nocą.

Projekt zostanie zrealizowany w najbliższą sobotę 16 maja 2009 r. i jest integralną częścią ogólnokrajowej akcji kulturalnej o nazwie „Noc Muzeum”. Głównym celem jest zainteresowanie mieszkańców historią i dziedzictwem kulturowym miasta, rozwijanie pozytywnej identyfikacji z miejscem zamieszkania i środowiskiem.

Zwiedzanie odbędzie się w godzinach od 19.00 do 22.00. Wycieczki wyruszać będą spod muzeun co pół godziny trasą:  muzeum, wielkie izby na rynku, cerkiew greckokatolicka, kolegiata jarosławska, Podziemna Trasa Turystyczna im. Feliksa Zalewskiego, dawne opactwo sióstr benedyktynek, cerkiew w parku Czesławy Puzon ps. „Baśka”.

 Oprócz zwiedzania przewidujemy również skromną część artystyczną:

- w podcieniach na Rynku - wystawa archiwalnych zdjęć Jarosławia z kolekcji Bogusława Ryznera,

- możliwość zakupu wydawnictw związanych z Jarosławiem,

 - w Galerii Przedmiotu o godz. 20.00 - spektakl jednego aktora w wykonaniu Pawła Sroki pt.: „Bobok”,  reż. Barbara Płocica

 - koncert w nowo otwartej restauracji przy ul.Lubelskiej "Boska Komedia" - zagrają Vasen Piparjuuri oraz Kim Nasung.

 - na Rynku pokaz „Trzeciego Najemnego Oddziału Piechoty Japońskiej” -  Naszym celem jest odtworzenie sposobów  walki, oraz życia codziennego Japonii w okresie XIV i XV wieku. Staramy się jak najwierniej odtworzyć stroje, elementy uzbrojenia, oraz kulturę, by chociaż przez chwilę móc poczuć magiczny klimat tamtych czasów. W najbliższą sobotę przedstawimy głównie pokaz walki, opis uzbrojenia oraz strojów codziennych. Jeśli będzie możliwość to zaprezentujemy też mały pokaz „tańca z ogniem" – mówi dowódca grupy Jakub Buzak.