Aktualności

Skalne Miasto w Adrszpachu – Praga – Wrocław (26-28.07.2013r.) - Wycieczka odwołana z przyczyn niezależnych od organizatora. Przepraszamy!

Jarosławskie Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych

i Pilotów Wycieczek

oraz

Miejskie Koło PTTK Jarosław

zapraszają na wycieczkę szkoleniową

Skalne Miasto w Adrszpachu - Praga - Wrocław

w dniach 26-28.07.2013r.

1.Dzień - 26.07.2013r (piątek)

Zbiórka o godz. 3.45 koło Hali Sportowej MOSIR, ul. Sikorskiego, Jarosław. Odjazd godz. 04.00 

Przyjazd do Skalnego Miasta (Czechy), wędrówka przez głębokie i chłodne skaliste wąwozy, zdobione pięknymi formami skalnymi o niepowtarzalnych kształtach oraz wieloma jeziorkami. Powrót do Polski. Zakwaterowanie w Dusznikach Zdrój w warunkach turystycznych. Obiadokolacja. Zwiedzanie Kudowy i Dusznik Zdrój. Czas wolny.

2. Dzień - 27.07.2013r. (sobota)

Śniadanie. Wyjazd do Pragi - zwiedzanie stolicy Czech.

Hradczany- Plac Loretański, Plac Czerniów, Plac Hradczański z Pałacem  Arcybiskupim, Zamek Praski z Katedrą św. Wita, Spacer po ogrodzie hrabiego Valdsztajna, krótka przerwa, np. na kawę, Kościół św. Mikołaja, Most Karola, rejs statkiem po Wełtawie. Stare Miasto: Rynek Staromiejski, ratusz ze słynnym zegarem  Orloj, dzielnica żydowska - Josevov, czas wolny na rynku, spacer przez Vaclavskie namesti, powrót do Polski w godzinach nocnych. Kolacja.

3. Dzień - 28.07.2013r. (niedziela)

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do stolicy Dolnego Śląska - Wrocławia. Zwiedzanie Panoramy Racławickiej, zwiedzanie miasta z przewodnikiem - Stare Miasto z Ratuszem i barokowymi kamieniczkami, Uniwersytet Wrocławski, Ostrów Tumski wraz z Katedrą - panorama Wrocławia z wieży, Hala Stulecia - zabytek z listy UNESCO, Ogród Japoński. W trakcie zwiedzania czas wolny np. na obiad (we własnym zakresie). Możliwość zwiedzania stadionu miejskiego we Wrocławiu.

Powrót do Jarosławia w późnych godzinach wieczornych lub nocnych.

Koszt wycieczki: 570 zł - przewodnicy i piloci oraz członkowie PTTK, 600 zł - pozostałe osoby

Cena obejmuje: autokar, ubezpieczenie, opieka pilota, przewodnika miejscowego, noclegi, wyżywienie, bilety wstępu do Skalnego Miasta, spływ po jeziorku,  do Panoramy Racławickiej, Wieże Katedralną, Ogród Japoński, rejs statkiem po Wełtawie z obiadem, obiad we Wrocławiu. Organizatorzy w uzasadnionych przypadkach zastrzegają sobie zmianę programu wycieczki.

Przypominamy o wygodnym obuwiu, okryciu oraz małym plecaku na wycieczki jednodniowe oraz posiadaniu dowodu osobistego lub paszportu (Czechy)

Zapisy z wpłatą wpisowego 100 zł do dnia 15 lipca 2013r. w siedzibie Centrum Kultury i Promocji, Kamienica Attavantich, Rynek 5, od wtorku do piątku w godz. 16.00 - 17.00.

Wycieczka skalkulowana jest na 40 osób i przy tym minimum się obędzie.

Wycieczkę poprowadzi: Bogdan Naskręski - Przewodnik Beskidzki

Serdecznie zapraszamy