Aktualności

Kulig w mrozie, dobrej atmosferze, super kuchni...

Jarosławskie Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych i Pilotów Wycieczek  po raz kolejny było organizatorem kuligu który  tym razem odbył się w mroźne popołudnie sobotę 11 lutego br. W godzinach popołudniowych grupa 35-osobowa przewodników i członków Miejskiego Koła PTTK  wyruszyła z entuzjazmem w nowy teren,  tym razem do Puszczy Solskiej. Po godzinie drogi z Jarosławia zajechaliśmy pod restaurację „Dębowy Dwór” w Rudzie Różanieckiej. Tam czekały już na nas dwie przyczepy i jeden solidny koń mechaniczny (traktor). Byliśmy pewni, że nasz koń nam na pewno nie padnie a trasa kuligu była długa. Jechaliśmy ok. 3 godzin po obszarze Puszczy Solskiej, wśród lasów i stawów racząc się dobrą ciepłą herbatką. Atrakcją było ognisko w środku lasu, na którym to była serwowana kiełbasa i boczek pieczone na ognisku.

Przejazd po puszczy umilaliśmy sobie śpiewem i wesołym bajaniem.

W  restauracji ci bardziej zmarznięci „przytulali” się do kominka. Podano obiad dwudaniowy w postaci zupy z karpia (przysmak regionalny). Z tym daniem związany był konkurs polegający na odgadnięciu z czego sporządzona jest zupa. Jedna z uczestniczek w nagrodę dostała piwo z sokiem malinowym i gratulacje od wiceprezes JSPT i PW Zdzisławy Bachanek.  Drugie danie złożone było z zestawu surówek oraz kotleta panierowanego z serem i pieczarkami plus bardzo dobre ziemniaczki. Dania były smaczne i świeże a wszyscy byli bardzo zadowoleni.

Restauracja była odpowiednio wyposażona zarówno w wszelkiego rodzaju napoje, jak i odpowiednie menu. Mimo, że lokal nie jest dużych rozmiarów, jednak może pomieścić kilkadziesiąt osób jednorazowo, a i nie obyło się bez

Tańców, jak przystało na czas karnawału. Ale, że wszystko co dobre, szybko się kończy tak i my z żalem musieliśmy się opuścić Restaurację „Dębowy Dwór” w Rudzie Różanieckiej  jego przemiłego Gospodarza, obsługę i ok. godziny 23.00 wyjechaliśmy w drogę powrotną do Jarosławia z obietnicą, że my tu jeszcze wrócimy, co ucieszyło Gospodarza obiektu.

Prowadzący: Artur Jarosz